The only team from JapanThe only team from Japan

HAKUTOHAKUTO

HAKUTO HAKUTO

HAKUTO to jedyny zespół z Japonii rywalizujący o zwycięstwo w Google Lunar XPRIZE.
W jego składzie są profesjonaliści reprezentujący firmy, uniwersytety i różnorodną gamę innych organizacji sektora prywatnego, które wspólnie przystąpiły do opracowania księżycowego łazika.

Po otrzymaniu Mobility Milestone - nagrody za udowodnienie, że ich pojazd, jeden z najbardziej kompaktowych i lekkich spośród wszystkich konkurentów -
zapewnia wydajność potrzebną do działania w trudnych warunkach przestrzeni kosmicznej, zespół HAKUTO jest uważany za faworyta w tym niekonwencjonalnym wyścigu.

PLAY MOVIE

HAKUTO FLIGHT MODEL HAKUTO FLIGHT MODEL

Aby utrzymać koszty na jak najniższym poziomie, superkompaktowy i ultralekki pojazd został wykonany z ogólnie dostępnych komponentów.

Biorąc pod uwagę, że każdy dodatkowy kilogram masy wynoszony na orbitę, oznacza dodatkowy wydatek na poziomie 1 miliona USD, zespół HAKUTO ograniczył masę księżycowego pojazdu do zaledwie 4 kilogramów!

HAKUTO OFFICIAL SITE

Committed to building cars that pioneer new four-wheel drive potential Committed to building cars that pioneer new four-wheel drive potential

SUZUKI SUZUKI

W 1968 roku marka Suzuki zaczęła rozwijać linię wszechstronnych pojazdów terenowych. Sednem tego planu było zaangażowanie w tworzenie pojazdów, które mogą przejechać każdą drogę i bezdroże. Dzięki tej bezkompromisowej filozofii, Suzuki kontynuuje swoje pionierskie idee w świecie aut z napędem 4x4.

Obecnie zespół ekspertów pracuje nad tym, by osiągnąć nieodkryte przestrzenie, położone 380 tys. km. od Ziemi. Wsparcie dla tego teamu oznacza odrodzenie filozofii, jaką niemal pół wieku temu zapoczątkowano w Suzuki.

BACK TO CONTENTS TOP